Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

Водорості зі смаком бекону

Автор:

|

Липень 30, 2015

|

Рубрика:

Водорості зі смаком бекону

Дульсе

Генетики з Державного університету Ореґона запатентували новий різновид темно-червоних їстівних морських водоростей дульсе. Від звичайних дульсе цей сорт успадкував яскраво виражений смак бекону, що проявляється при обсмажуванні та копченні. Особливість штучно виведеного різновиду в тому, що він росте дуже швидко. Як зазначили дослідники, у двох лабораторних ящиках вони можуть за тиждень вирощувати 9-13 кг водоростей. У США 400 г дульсе коштують від 60 USD. Винахід ореґонських учених дозволить зробити їх доступнішими для широкого кола споживачів.
Команда дослідників запросила кухаря Джейсона Болла для розробки комерційних продуктів із використанням нового сорту. Вивчивши приблизно 50 варіантів — від локшини швидкого приготування до пива — експериментатори вирішили, що першим таким продуктом стане салатний соус, а потім, швидше за все, з’являться крекери з водоростей.
Крис Ленґдон, керівник проекту, розповів, що вперше вивів новий сорт 15 років тому, щоб створити корм для молюсків, відомих як галіотіси, або морські вушка. Передбачалося, що водорості будуть рости, поглинаючи відходи життєдіяльності равликів, а равлики, своєю чергою, стануть харчуватися водоростями. Згодом проф. Ленгдон відмовився від використання морських вушок, але експерименти з розведення дульсе припиняти не став. Водорості дульсе за живильною цінністю вдвічі перевершують капусту кале, а вміст білка у них доходить до 19 %. Досі їх зазвичай подрібнювали та використовували як приправу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply