Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

В Японії зверстали на піску газетнy шпальту

Автор:

|

Червень 19, 2019

|

Рубрика:

В Японії зверстали на піску газетнy шпальту

«Голос моря»

Японське видання «Токіо сімбун» нещодавно презентували газету «Голос моря». Її виклали на пляжі Ліоко в префектурі Тіба. Випуск газети був присвячений проблемі пластикового забруднення. На шпальті розмістили лише одну статтю — «Пластик, що плаває в наших морях».
Ось, про що в ній писали: «Море не розмовляє. Тому замість нього промовлятиму я. Останнім часом щось забирає життя морських істот. Це щось — пластик. Пластикові пакети, пляшки, пінополістирол. Щодня 8 млн т пластику скидають у річки й океан, перетворюючи в сміття на плаву. Близько 700 видів тварин, в т. ч. морських черепах, птахів, тюленів і рибу, ковтають його, заплутуються в ньому і в підсумку гинуть».
Стаття також розповіла, що пластикове сміття розкладається лише через сотні років, тому стане тягарем наступних поколінь. Крім цього, видання попередило про мікропластик — крихітні частинки, на які розпадається пластикове сміття. Він потрапляє в травну систему морських істот, але його вплив наразі ще не вивчили: вчені припускають, що токсичні речовини, які є в пластиці, можуть шкодити живності.
Закінчується стаття попередженням про те, що Японія має бути відповідальною за тонни сміття в океані, адже ця країна займає друге місце в світі зі забруднення океану пластиком. Шпальта газети мала розмір 50 м на 35 м, на її створення пішло 11 днів. Збирав випуск художник Тосіхіко Хосака разом із студентами та місцевими жителями.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply