Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

В океані під час коронавірусу

Автор:

|

Квітень 02, 2022

|

Рубрика:

В океані під час коронавірусу
Лев Хмельковський із дружиною

Мріючи про екстремальну подорож, я вирішив замовити січневе плавання на теплоході «Норвезьких круїзних ліній» до теплих тропічних островів. Екстремальною подорож робила стихія пандемії через пандемію коронавірусу. Доброзичливі приятелі попереджали, що рейс скасують за годину перед його початком, що теплохід зупинять на два тижні для карантину. Та все ж я з дружиною Танею вирушив до Нью-Йорку на круїз. Згідно з вказівками компанії, реєстрацію ми пройшли ще з дому, електронним способом, тому на причалі нам лише вручили корабельні картки. Але перед цим ми мали пройти тестування на Covid-19. Для цього влаштували довгу шерегну наметів, у кожному з яких медикині брали тести. Опісля ми чекали в окремій залі перед екраном, на якому мали засвітитися наші реєстраційні номери. Засвітилися: ми здорові.
Звісно, передусім було знайомство з кораблем. Norwegian Gem збудували в Німеччині 2007 року. Коштувало 700 млн USD. На 14 палубах можна розмістити майже 2,4 тис. пасажирів. Залога — 1 070 осіб. Але мандрівників було дуже мало. Від цього страждала компанія, але не ми. На кораблі екіпаж та обслуга були в масках. Ми також. За репортерським звичаєм я почав шукати українців. Знайшов їх серед артистів.
Еквілібристи брати Олексій і Євген Чернови з Києва викликали захоплення публіки. Охоче слухали гру на трубі Василя Сєдова з Одеси. З ним я зустрічався доволі часто, хоча артистам забороняли спілкуватися з туристами через небезпеку заразитися коронавірусом. Для мене була приємною несподіванкою чиста українська мова музиканта-одесита, його знання української поезії. Виявилося, що коріння його родоводу — з Волині. Вчився у Музичній академії в Москві, потім була Одеська філармонія, а потім — моря.
Головним лікарем на кораблі була Надія Волошина з України, але побачитися з нею мені не пощастило. Коли постукав у двері медичного відділу, мені пояснили, що здорових людей лікар не приймає, а хворіти для такої нагоди не хотів.
Ми прямували у Домініканську республіку, на остів Гаїті, який 1492 року відкрив Христофор Колумб і назвав Еспаньйолою. Того року його корабель «Санта-Марія» напоровся на риф і потонув. Команді вдалося врятуватися. Колумб створив перше поселення на острові для 39 моряків, які вижили. Поселення назвали Навідад. Після відплиття Колумба матроси напали на місцевих індіанців і викрали їхніх жінок. У відповідь ті напали на поселенців, вирізали всіх його мешканців і спалили його.
Нас зустрічали гостинно, особливо на маленькому домініканському острові Каталіна, який теж відкрив Колумб, але вже 1494-го. На березі танець привіту виконала група молоді, а далі темношкірі чоловіки взялися розпитувати у Тані, звідки ми походимо. Дізнавшись, що ми з України, одностайно заволали: «О! Кличко!». Футболіста Андрія Шевченка вони не знали, бо на острові грають у бейсбол.
Такими ж гостинними були зустрічі на островах Сен Маартен і Тортола. Перший — дансько-французький, другий — британський. До Тортоли туристів ваблять чудові пляжі, одні з найкращих у світі. На мене справили враження старовинні будівлі пляжу Ґарден-бей, стрімкі полювання пеліканів на риб і песики біля кав’ярень, які у січневу спеку спритно закопувалися у пісок, шукаючи прохолоди. Пандемія призвела до того, що туристів на пляжах і острівних крамницях було незвично мало.
На кораблі туристів теж було мало і це дозволило мені похизуватися вишиванкою, на яку всі звертали увагу, та розпитували звідки такий гарний стрій. Розмова відразу ж переходила на загрозу нападу Росії. Дівчина з Колумбії навіть попросила навчити її дякувати українською мовою, але їй вдавалося: «Дяку Ю!» подібно до американської подяки.
З теплих морів ми повернулися у сніговій Нью-Йорку і мені було шкода людей, які через скасовані перелети не змогли того дня прилетіти з інших міст на наступний рейс нашого теплого корабля.
Як повідомляв «Міст», вітрильник «Еней» подолав Індійський океан.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online