Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

В Італії знайшли найстаріше дерево Європи

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

В Італії знайшли найстаріше дерево Європи

Учені з Тосканського університету заявили, що їм вдалося виявити найдавніше дерево на території Європи. Його знайшли в національному парку Полліно на півдні Італії. За оцінками дослідників, дереву близько 1230 років, і воно продовжує рости — в останні десятиліття з’явилося кілька нових річних кілець. Дослідникам відомі і більш старі дерева, але їхній вік можна оцінити лише приблизно.
Сосна з парку Полліно — найстаріше дерево, чий вік вдалося встановити безпосередньо, за допомогою аналізу річних кілець. Рослина належить до виду Pinus heldreichii, cосна Гельдрейха, або боснійська сосна. До цього виду належав і попередній кандидат у найдавніші дерева Європи — 1075-річна сосна, що росте на півночі Греції.
Науковці вивчали найстаріші дерева парку Полліно впродовж чотирьох років. Найдавнішу сосну датували двома способами. Щоб проаналізувати річні кільця, з дерева витягнули кілька кернів, але з’ясувалося, що центральна частина стовбура, яка містить найдавніші кільця, розсипалася на порох. Вік дерева уточнили за допомогою радіовуглецевого датування зразків коренів, які збереглися набагато краще.
За словами дослідників, сосна виросла наприкінці VIII ст., ця епоха вирізнялася порівняно холодним кліматом. Потім рослина пережила кілька періодів високої температури, в т. ч. довгі сильні посухи. Вчені кажуть, що вивчення характеру росту сосни-довгожителя допоможе збагнути, як сучасні ліси будуть реагувати на глобальне потепління.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply