Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

В Естонії випустили монету, присвячену Україні

Автор:

|

Липень 27, 2022

|

Рубрика:

В Естонії випустили монету, присвячену Україні

Банк Естонії почав продаж ексклюзивної монети номіналом 2 EUR, присвяченої Україні. Залучені від продажу монет кошти підуть у Центральний банк України на підтримку боротьби за свободу країни. На монеті зображена дівчина як символ ніжності, яка, своєю чергою, тримає птаху на долоні. На монеті також зображені колоски зерна.
Автор дизайну монети — Дарина Титова, біженка з України, харків’янка, студентка художнього факультету Естонської художньої академії. За її словами, участь у конкурсі допомогла їй подолати відчуття безпорадності. «Я почувалася погано, мала відчуття провини через те, що прокидаюся від сонячних променів, а багато українців прокидаються під звуки ракет і бомб. Щоб висловити це почуття, намалювала на монеті дівчину, яка захищає пташку в руці», — розповіла мисткиня.
Банк Естонії планує випустити до 40 тис. монетних карток. Якщо купити монетну картку за 18 EUR, то можна купити й цю монету. Якщо попит буде більшим, банк готовий збільшити наклад. Водночас монети зі спеціальним дизайном надійдуть у широкий обіг наприкінці цього року, коли в обіг буде випущено два млн монет номіналом 2 EUR.
Як повідомляв «Міст», у Ватикані випустили монету, присвячену Україні.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online