Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

В Єгипті знайшли тексти, в яких згадують Понтія Пилата

Автор:

|

Квітень 24, 2019

|

Рубрика:

В Єгипті знайшли тексти, в яких згадують Понтія Пилата

Артефакт із Ваді-ель-Худі

Археологи провели масштабне дослідження давньої аметистової шахти в Ваді-ель-Худі в Єгипті. Велика частина виявлених написів і артефактів зараз проходить аналіз в лабораторіях. Але вже відомо, що найдавніший напис датується періодом Середнього царства (4 тис. років тому), велика кількість черепків із текстами належать періоду римського панування (близько I ст. до Р. Х.).
Аметист набув широкої популярності в Єгипті в період Середнього царства, коли фараони Єгипту дізналися, що Ваді-ель-Худі є хорошим джерелом матеріалу. «Як тільки фараони знайшли його, вони ніби збожеволіли, щоб отримати його», — розповідає Кейт Лиска, директор експедиції Ваді-ель-Худі. За часів Середнього царства фараони добували аметист, робили з нього вишукані прикраси і роздавали його еліті та своїм принцесам.
Аметистова шахта поки таїть у собі безліч загадок. Так, неясно, були її працівники рабами чи вільними людьми. На користь останнього свідчить відсутність поховань, тобто тіла працівників повертали в долину Нілу для похоронних обрядів. Також стало відомо, що на копальні були солдати. та неясно, ким вони були: охоронцями чи наглядачами. Але самим таємничим моментом залишається достачання води на шахту: вважається, що її брали з Нілу за 30 км від Ваді-ель-Худі.
Під час розкопок команда виявила загадкову 3400-річну стелу, з написом імені Usersatet високопоставленого чиновника, який був намісником Куша, території на південь від Єгипту. Це відноситься до часу, коли в Ваді-ель-Худі не проводили видобуток корисних копалин, і місце було закинуте. У зв’язку з цим у археологів виникає запитання, чому хтось спробував перетягнути стелу на майже 19 км у східну пустелю і залишити її в Ваді-ель-Худі.
Але є й свіжіші тексти. До прикладу, в одному з них згадується Понтій Пилат, римський правитель Юдеї, котрий, згідно з Біблією, очолював суд над Ісусом Христом. Вік цього тексту становить близько 2 тис. років.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply