Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

В Єгипті знайшли мумію «божественного» крокодила

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

В Єгипті знайшли мумію «божественного» крокодила

Мумія чотириметрового крокодила, що уособлює давньоєгипетське божество Себека, виявили вчені під час розкопок на півночі провінції Кена в Єгипті. Про це відкриття розповів Айман Ханді, голова Управління у справах старожитностей провінції.
Рідкісна знахідка була зроблена під час експедиційних польових робіт у районі Наг-Хаммаді на східному березі річки Ніл. Тут, у долині поруч із горою Хамердум, тисячоліття тому були гробниці вельмож, наближених до фараонів, а також кілька храмів на честь головних божеств Стародавнього Єгипту.
У ході розкопок у Наг-Хаммаді археологи виявили ще кілька муміфікованих крокодилів, довжина двох з яких перевищує 1,2 м, а також голови деяких дрібніших тварин, яких шанували давні єгиптяни. Були знайдені й спеціальні інструменти, які використовували в процесі бальзамування, і рулони полотна, в які загортали мумії перед похованням.
Унікальність знайдених у Кені мумій полягає в тому, що вперше в цьому реґіоні виявили муміфіковані символи бога-крокодила Себека. За словами д-ра Ханді, досі не було відомо, що жителі Наг-Хаммаді шанували це божество і тут не було жодного, навіть невеликого храму, зведеного на честь Себека.
Зараз науковці досконало досліджують знахідки, намагаючись точно визначити, до якого саме періоду правління фараонів відносяться мумії крокодилів і наскільки широко в цій місцевості на півдні сучасного Єгипту було поширене поклоніння Себеку. Цей бог вважався покровителем води і розливу Нілу та зображувався на фресках з головою крокодила. За віруваннями давніх єгиптян, Себека відлякував сили темряви й охороняв від них як інших божеств, так і людей.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply