Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

В Антарктиці знайшли унікальний прямокутний айсберг

Автор:

|

Жовтень 31, 2018

|

Рубрика:

В Антарктиці знайшли унікальний прямокутний айсберг

Учені NASA під час операції IceBridge сфотографували біля берегів Антарктиди крижану брилу правильної прямокутної форми. Цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С, що руйнується, на Антарктичному півострові. Серед хаотичного безладдя плаваючого льоду, цей айсберг виглядає абсолютно прямокутним, ніби він був навмисно відрізаний. Проте, ця крижана брила — не справа рук людини. Цей айсберг — природного походження.
Коли ми думаємо про айсберги, то схильні думати про величезні брили льоду зі загостреними піками, але це — лише один з двох видів айсбергів. Як пояснила Келлі Брант, фахівець із льоду з Університету Меріленду, існують також айсберги, які називають столоподібними. Це — великі плити льоду з майже вертикальними сторонами і пласкою вершиною, і вони часто формуються після відколювання від шельфових льодовиків.
Судячи з усього, цей айсберг відколовся від шельфу Ларсена С на Антарктичному півострові. Гострі кути і пласка поверхня айсберга вказують на те, що він, ймовірно, відколовся від шельфу нещодавно. Море і вітер ще не встигли зруйнувати гострі кути цієї брили льоду.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply