Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Україну варто відвідати 2012-го

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Україну варто відвідати 2012-го

Авторитетний британський путівник The Lonely Planet уключив Україну до топ-10 країн світу, які варто відвідати 2012 року. На першому місці — Уґанда. Видання, зокрема, пропонує побувати в долині річки Ніл, саванах і джунглях. Крім того, цьогоріч Уґанда відзначає 50-ліття своєї незалежності. Столиця Кампалі, яка вважається одним із найбезпечніших міст Африки, неодмінно влаштує яскраве святкування. Разом із тим, у цій країні все ще залишається багато проблем із повагою до прав людини й толерантністю. До того ж, експерти не радять поїздок до північно-східної частини країни.

Друге місце в рейтинґу посіла М’янма (нинішня назва Бірми), яка славиться білими піщаними пляжами, оточеними горами. Територія заповнена стародавніми містами й пагодами. Зокрема, на 26 км рівнинних берегів річки біля міста Багана розташовано близько 4 тис. пагод.

Україна посіла в списку третю сходинку. The Lonely Planet пропонує туристам заповнити прогалини та познайомитись із «великим невідомим місцем Європи». Видання згадує Одесу, старе місто Київ, природу на незайманих берегах кримського узбережжя й «пиво, дешевше за воду». Особливо пропонується відвідати міста, де буде проведено Євро-2012, і… Чорнобиль.

Наступна країна — Йорданія. The Lonely Planet згадує її серед найбільш відкритих, доброзичливих і гостинних держав на Близькому Сході та радить відвідати Ваді-Рум, Джераш і Мадабу. Крім того, економіка країни нині перебуває на підйомі, а її туристична інфраструктура робить країну однією з найдоступніщих для мандрівників арабських держав.

На п’ятій позиції опинилася Данія. Затишні міста, як зазначає The Lonely Planet, є ідеальними для людей, які полюбляють подорожувати велосипедом. По всій країні можна знайти близько 10 тис. км велосипедних трас і близько 4 млн велосипедів.

Наступною для відвідування державою The Lonely Planet називає Бутан. Зокрема, путівник пропонує політ над піками гір, які захищають місто Паро, похід через незаймані гори Західного Бутану та відвідини Королівського національного парку Манас.

Сьоме місце в рейтинґу посіла Куба. Країна, яка поступово відчиняє двері світовому капіталізму, притягує мандрівників своєрідністю повсякденного життя, наповненого танцями сальси експромтом, кавою та ром-брейками, а також возами, запряженими кіньми.

Наступним місцем, яке варто відвідати, The Lonely Planet уважає

Нову Каледонію. Путівник зазначає, що країна нагадує шматок Франції, який перемістили прямо в тропіки. Разом із тим, на перший план тут виходить культура корінних меланезійських народів і відродження давніх традицій.

Тайвань, на думку The Lonely Planet, пропонує мандрівникам, у першу чергу, приголомшливий пейзаж — поєднання скель, моря та гір. Цікавими для відвідин є також численні музеї, де зберігаються скарби імператорського Китаю. Тайвань було обрано одним із найкращих місць для відвідин 2012 року, оскільки влада країни все більше фінансує розвиток велосипедного спорту, а тому її територію можна оглянути, скориставшись безліччю спеціальних доріжок.

Заключною в списку є Швейцарія — економічно розвинена, стабільна, із чудовими гірськими й рівнинними ландшафтами. Укладачі рейтинґу зазначають, що цього року Швейцарію буде набагато легше відвідати завдяки запуску 19 нових поїздів із Парижа, а також будівництву великого залізничного тунелю Ґоттгард.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply