Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

У Великій Британії випадково виявили рештки звареного 2 тис. років тому пива

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

У Великій Британії випадково виявили рештки звареного 2 тис. років тому пива

Рештки найстаршого в історії Великої Британії пива знайшли випадково під час ремонту однієї з доріг у графстві Кембриджшир. Учені допускають, що воно було зварене близько 400 року до Р. Х. Часточки пива виявили на обвуглених елементах стародавнього приладдя для пивоваріння, яке розкопали під час ремонту дороги А14.
Археологи Mola Headland Infrastructure разом із колегами з Лондонського музею археології вели розкопки на 33 ділянках, розміщених на 360 га землі. Це робить проект одним із наймасштабніших в Об’єднаному Королівстві. Науковці працювали паралельно з бригадами, які ремонтували дорогу.
Археолог Лара Ґонзалес пояснила, що її роботу можна порівняти «з пошуками голки в копиці сіна». Однак, зусилля винагороджуються, коли вдається знайти щось справді значне. «Коли я дивилася на ці фрагменти під мікроскопом, то знала, що це щось особливе. Мікроструктура цих решток була сильно видозмінена процесом ферментації. А бульбашки повітря були сході на ті, які виникають під час кипіння чи бродіння», — зазначила вона.
За словами вченої, спершу дослідники вирішили, що перед ними рештки стародавнього хліба. Але подальший аналіз під мікроскопом спростував це припущення. «Можна побачити, що це осад, який залишився в процесі пивоваріння. На це вказують ознаки ферментації й уміст численних фрагментів розбитого зерна та висівок, але борошна немає», — пояснила археолог.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply