Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

У Туреччині продають 2500-літнє місто

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

У Туреччині продають 2500-літнє місто

У Туреччині виставили на продаж давньогрецьке місто Баргілія, засноване понад 2,5 тис. років тому. Власники земельної ділянки площею у 330 акрів продають її за 8,3 млн USD. Земельна ділянка, на якій розташовані руїни міста, є приватною власністю біля відомого курорту Бодрум на узбережжі Егейського моря. Поки що на цьому місці, між театром, акрополем, фортифікаційними спорудами та некрополем випасають худобу, а давно залишений монастир є притулком для тварин.
Гусейн Учпінар, власник археологічної пам’ятки, заявив, що сам не може захистити стародавнє місто і закликав уряд прийти на допомогу, аби захистити пам’ятку від мисливців за скарбами та руйнування. За легендами, Баргілію заснував давньогрецький герой Беллерофонт. Він назвав місто на честь свого друга Баргіла, котрий бився разом із ним проти Химери та загинув під копитами Пегаса.
Попри статус археологічної пам’ятки першого ступеня, робота державних органів зі збереження стародавнього міста не проводилася, оскільки воно є приватною власністю. Це вже не перша спроба продати земельну ділянку. 2015-го місцевий агент з нерухомості продавав цю археологічну пам’ятку з краєвидом на море та сусіднє озеро. Проте покупців не знайшлося. Тепер стародавнє місто знову продають, на 2 млн USD дешевше, ніж три роки тому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply