Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

У шматку бурштину знайшли невідому квітку

Автор:

|

Січень 21, 2021

|

Рубрика:

У шматку бурштину знайшли невідому квітку
Квітка в бурштині

У М’янмі, де видобувають бірманський бурштин, у шматочку викопної смоли виявили квітку, про яка раніше не знали вчені. Знахідку віднесли до покритонасінних рослин крейдяного періоду. «Квітка потрапила в смолу приблизно 100 млн років тому на континенті Гондвана. Імовірно, вона була частиною різностатевих суцвіть. Знайдена квітка — чоловічої статі, вона містить півсотні тичинок», — повідомляють учені.
Квітка має всього 2 мм в діаметрі і нагадує за формою чашечки яйце з шести листочків оцвітини. «Відкриття крихітної квітки може допомогти більше дізнатися про стародавні геологічні процеси», — вважають фахівці.
Справа в тому, що науковці по-різному датують розкол Гондвани, в результаті якого утворилася плита, де зараз розмістилася М’янма. Розрив — серйозний: від 200 млн до 500 млн років тому.
Біологи ж вважають, що покритонасінні рослини почали поширюватися лише близько 100 млн років тому. Зокрема, знайдена в бурштині квітка, ймовірно росла безпосередньо в лісі Гондвани. Це означає, що розкол міг статися набагато пізніше, ніж вважали раніше.
Як повідомляв «Міст», бурштиновій мафії завдали потужного удару.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply