Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

У Південній Африці знайшли найдавніший малюнок людини

Автор:

|

Вересень 27, 2018

|

Рубрика:

У Південній Африці знайшли найдавніший малюнок людини

У печері на південному березі Південної Африки знайшли камінь із намальованими червоними лініями. Археологи кажуть, що цьому малюнку близько 73 тис. років, і що він є найдавнішим відомим прикладом людського малювання.
Абстрактний малюнок, який нагадує хрестик, зробили мисливці-збирачі, котрі періодично проживали у печері Бломбос із виглядом на Індійський океан, приблизно за 300 км на схід від Кейптауну, столиці Південно- Африканської Республіки.
Хрестоподібний малюнок, намальований охрою, складається з набору з шістьох прямих ліній, перекреслених трьома легко вигнутими лініями. Незважаючи на те, що малюнок виглядає примітивно, той факт, що це було намальовано так давно, є суттєвим, бо свідчить про існування сучасних когнітивних здібностей у нашому виді Homo sapiens у часи, відомі як середній кам’яний вік, переконують учені.
«Різке припинення всіх ліній на краях фрагменту вказує на те, що малюнок простягався по більшій поверхні. Це зображення, мабуть, було складнішим і структурованішим у всій своїй сутності, ніж в усіченій формі, — вважає Крістофер Геншилвуд із Бергенського університету в Норвегії й Університету Вітватерсранда в Південній Африці, котрий керував дослідженнями. — Ми б не хотіли назвати це мистецтвом. Це, безумовно, абстрактний малюнок, і він майже напевно мав якийсь сенс для його творця і, ймовірно, був частиною загальної символьної системи, зрозумілої іншим людям у цій групі».
Науковці вважають, що Homo sapiens уперше з’явилися більш, ніж 315 тис. років тому в Африці, і пізніше розповсюдилися в інших частинах світу.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply