Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

У Німеччині виявили надгробок «справжньої» Білосніжки

Автор:

|

Вересень 05, 2019

|

Рубрика:

У Німеччині виявили надгробок «справжньої» Білосніжки
Біля могили Білосніжки

У Німеччині знайшли надгробок Марії-Софії фон Ерталь, яку експерти вважають історичним прототипом героїні знаменитої казки братів Грімм «Білосніжка і сім гномів». Довгий час про цю надгробну плиту нічого не було відомо. Однак нещодавно її випадково виявили спадкоємці одного старовинного будинку в Бамберзі. Вивчивши інформацію в Інтернеті, вони збагнули, що йдеться про історичну пам’ятку і передали її музею католицької єпархії баварського міста.
У музеї плиту дослідили, ґрунтовно почистили та реставрували. Вона — з темно-сірого мармуру, єдина прикраса — кілька зірочок білого кольору. Напис на камені свідчить: «Шляхетна героїня християнства — тут вона спочиває після перемоги віри істинної в очікуванні Світлого Воскресіння».
Дівчина жила в XVIII ст., в замку одного невеликого містечка під назвою Лор-ам-Майн. Коли їй виповнилося 18 років, батько знову одружився. Нова дружина пасербицю не злюбила і всіляко зживала її зі світу. Дівчині довелося покинути рідний дім і вона пішла вона в монастир.
Про подальшу долю дівчини з відомого шляхетного роду й її життя серед бенедиктинок у Бамберзі, в абатстві Св. Михаїла, відомо небагато. Померла «справжня» Білосніжка 1796-го: її заповіт лежить у міському архіві Бамберґа, а офіційне оголошення про смерть — в університетській бібліотеці Вюрцбурґа.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply