Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

У Нідерландах труни роблять із грибів

Автор:

|

Жовтень 25, 2020

|

Рубрика:

У Нідерландах труни роблять із грибів
Труна з грибів

Боб Гендрикс, дослідник із Делфтського технічного університету в Нідерландах, почав виробляти труни з міцелію — кореневої системи грибів. За його словами, така труна удобрює й очищає землю, а поховане тіло розкладається в рази швидше.
Труну Loop Cocoon винахідник розробив для свого стартапу Loop, що пропонує екологічні способи поховання. «Виробництво такої труни більш ніж екологічне: не використовують штучне світло й електрику. Конструкція складається переважно з грибів, хіба що внизу є спеціальні дерев’яні палиці для перенесення, але їх можна прибрати. Усередині домовини проростає мох, який допомагає тілу розкластися ще швидше», — розповів він.
На вирощування такої труни потрібно близько двох тижнів. Гриби розростаються до потрібної форми, потім їх висушують, що на час припиняє їхнє розростання. Після поховання, під землею, розростання міцелій відновлюється.
Процес розкладання похованого у звичайній дерев’яній труні тіла займає більше десяти років. У труні ж із міцелій тіло перетворюється в компост за два. «Тепер людське тіло не буде забруднювати землю, а, навпаки, удобрить її», — вважає засновник стартапу.
Як повідомляв «Міст», в Єгипті знайшли унікальні труни.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply