Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У Львові відкрили… «готель» для комах

Автор:

|

Липень 07, 2021

|

Рубрика:

У Львові відкрили… «готель» для комах
Домівка комах

У дворику Державного природничого музею у Львові встановили будиночок, в якому можуть проживати близько ста видів комах. Про це розповів ентомолог Сергій Глотов, молодший науковий співробітник музею. За його словами, такі будиночки він побачив у Данії. Їх встановлюють у парках поруч із шпаківнями та годівничками для птахів. «Це природна екосистема в мініатюрі. Тут є всі матеріали, в яких живуть комахи: деревина, цегла, різні труби. Ще буде очерет, шишки, горіхи, насіння», — каже він.
Після повернення з навчання, Сергій мав намір створити такі готелі для комах у Луганському національному природному заповіднику Національної академії наук України, де працював до війни. Проте 2014-го був змушений переїхати до Львова. Але від мрії не відмовився і втілив її на новому місці.
Загалом, за словами ентомолога, у Львівській області є понад 3 тис. різновидів комах. Тільки у дворику, де встановили готель, живе близько 200. «Комахи, які мешкають у нашому реґіоні, безпечні. Але краще їх до рук не брати. Бо якщо вони відчувають загрозу, то можуть виділяти речовини, які викликають тимчасову алергічну реакцію. Комах зі смертельними укусами у Львівській області немає», — запевнив ентомолог.
Тому в готелі мешкатимуть цілком безпечні комахи. Будиночок виготовлений із дерева та наповнений природними матеріалами, в яких селяться, харчуються, розмножуються чи просто ночують комахи. В кожному виді рослини може жити близько 20-30 видів комах.
Як повідомляв «Міст», новий вид комах назвали на честь Дарта Вейдера.

Маріанна Попович, «Вголос»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply