Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

У Латвії представили найбільший у світі рояль

Автор:

|

Серпень 14, 2019

|

Рубрика:

У Латвії представили найбільший у світі рояль

Вертикальний рояль зі струнами довжиною майже 5 м встановили у новій концертній залі міста Вентспілс (Латвія). Хоча цей факт поки не був засвідчений представниками Книги рекордів Ґіннеса, утім інструмент, розроблений Девідом Клавінзом, вважають найбільшим у світі роялем. До цього таким вважався інший інструмент, спроектований Клавінзом, який мав висоту 4,5 м.
Крім свого розміру, рояль 470i незвичний тим, що глядачі можуть бачити його струни, а довжина сталевої рами становить 6 м. Для того, аби зіграти на роялі, піаністи повинні піднятися сталевими сходами на балкон. «Музика, яка найбільш пасуватиме для виконання на цьому інструменті, — це передусім дуже експресивні твори, до прикладу, Рахманінова, Скрябіна, але і сонати Бетговена звучатимуть цілковито інакше на ньому», — розповів майстер. У рояля відсутній дерев’яний корпус, тому слухачі зможуть почути кожен нюанс звуку.
Мікс Магоне, творчий керівник нової концертної зали, зазначив, що інструмент викликав великий інтерес із боку композиторів і виконавців. Айварс Лембергс, мер міста, сподівається, що концертна зала з незвичайним роялем привабить у місто багатьох туристів та поціновувачів музики.
За словами п. Магоне, одним із перших на новому інструменті має зіграти Любомир Мельник, відомий канадський піаніст українського походження. Девід Клавінс розробив свій перший вертикальний рояль 1985-го. У своїй майстерні в угорському місті Вац він продовжує вигадувати ще нові моделі таких інструментів.
Українська служба Deutsche Welle

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply