Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

У Ґренландії собаки навчилися «бігати по воді»

Автор:

|

Липень 10, 2019

|

Рубрика:

У Ґренландії собаки навчилися «бігати по воді»

У Мережі поширюють світлини собак, які біжать по поверхні моря. «Річ у тім, що ті кліматичні тренди, які спостерігаємо впродовж останніх 20 років, свідчать про те, що у Ґренландії стає дедалі тепліше. Не потрібен жоден збіг особливих обставин, щоб розтанув увесь лід узагалі», — зазначає Едвард Ганна, дослідник Університету Лінкольна, і додає, що наслідки цього відчують не лише в Ґренландії, а й в усьому світі.
Температура у Ґренландії перевищила звичні показники на 22 градуси. У зв’язку з аномальною спекою на морі та на материку розтануло близько 2 млн т криги. Кліматолог Штеффег Олсен із Данського метеорологічного інституту (DMI) увічнив 13 червня момент, коли температура була найвищою. Фото викликало купу здивованих відгуків серед користувачів соціальних мереж. Адже, на зображенні виникає ілюзія, що собаки рухаються по воді.
Розгадка криється у тому, що коли дослідники рухалися по морській кризі, товщина якої сягає 1,2 м, на її поверхні з’являлася вода. Оскільки морський лід майже не має тріщин, то на фото виникає ілюзія того, що собаки біжать прямо по поверхні води. Колега д-ра Олсена з DMI оприлюднив фото у Twitter, і пояснив, що на світлині — ніщо інше, як «швидке танення».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply