Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

Царський подарунок для Фінляндії

Автор:

|

Серпень 11, 2016

|

Рубрика:

Царський подарунок для Фінляндії

гора Халті

У Норвегії стартувала онлайн-кампанія, яка пропонує віддати сусідній Фінляндії прикордонну вершину гори Халті як подарунок до 100-річчя незалежності країни. Фінляндія буде відзначати 100 років із дня проголошення незалежності 2017-го. Частина гори Халті вже є на території Фінляндії і на її схилі є найвища точка країни — 1324 м. Однак швиль гори висотою 1365 м уже належить Норвегії.
Активісти пропонують пересунути кордон, щоб «подарувати» вершину гори Фінляндії, і заявляють, що ці зміни будуть заледве помітні на мапі. «Це буде не тільки чудовий подарунок. Скільки країн можуть похвалитися, що подарували гору?» — сказано на сторінці онлайн-кампанії у Facebook, яку вже підтримали більше 4 тис. людей. «Давайте піднесемо Фінляндію до нових висот!», «Халті як ювілейний подарунок!» — закликають активісти. Бьорн Гейрр Харссон, колишній працівник Норвезької картографічної служби, котрий уже вийшов на пенсію, каже, що така ідея спала йому на думку кілька десятків років тому. Він підозрює, що кампанію у Facebook міг розпочати його син.
Картограф каже, що, оглядаючи цю ділянку з літака 1972 року, був вражений тим, що Фінляндія не отримала цю вершину. Багато фінів у мережі вітали цю ініціативу як ознаку добросусідських відносин. «Яка благородна ідея — ми будемо пам’ятати її тисячу років!», — написав один коментатор на сайті фінського видання Ilta Sanomat. «Це змушує мене посміхнутися, — пише інший користувач. — Ми можемо мати чудове святкування, якщо це станеться. І це не буде великою втратою для Норвегії».
Хоча й не всі в захваті від цієї ініціативи. «Занадто багато паперової роботи», — пише один користувач. «Ми маємо оновити всі мапи і знову рахувати всіх лосів і вовків», — пише інший. Також один користувач питає, чи не поміняти такий подарунок на щось прибуткове: «Чи можемо виміняти це на одну нафтову свердловину?»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply