Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Статуя Будди, вища за статую Христа

Автор:

|

Вересень 30, 2021

|

Рубрика:

Статуя Будди, вища за статую Христа
Бразильський Будда

У буддійському монастирі на півночі бразильського штату Еспіріту-Санту відкрили велетенську статую Будди. Це найбільша статуя філософа в країні. Зведення монумента завершилося ще в жовтні 2020-го, а в грудні того ж року провели його освячення за буддійським обрядом ритуал «відкриття очей». У квітні ц. р. мало відбутися відкриття 350-тонної статуї зі залізобетону, однак цим планам завадила пандемія коронавірусу.
Водночас ще до відкриття статуя стала приваблювати чимало народу. Як уточнили в монастирі, подивитися на неї кожні вихідні туди приїжджають близько 4 тис. осіб. Зробити це можна безкоштовно і в будь-який час.
Висота монумента складає 35 м, що на 5 м вище, ніж знаменита статуя Христа-Спасителя на горі Корковаду в Ріо-де-Жанейро, яка, хоч і є візитною карткою країни, поступається габаритами іншим бразильським скульптура. Так, уже зараз у місті Елой-Мендес (штат Мінас-Жерайс) є інший монумент, присвячений Спасителю, висотою 31,5 м, а в місті Енкантада (штат Ріу-Ґранді-ду-Сул) будують ще одна 43-метрова статуя Христа-Заступника.
У штаті Сеара на північному сході Бразилії 2014-го відкрили 45-метрову статую Фатімської Богородиці, а чотирма роками раніше в штаті Ріу-Ґранді-ду-Норте звели статую Святої Рити Кашийської, висотою 56 м. Однак найвищим пам’ятником у країні вважають встановлену 18 червня 2011 року в м. Барра-Велья в Ріу-Ґранді-ду-Сул копію нью-йоркської Статуї Свободи. Вона стоїть на майданчику біля гіпермаркету Havan однойменної торгової мережі, власник якої й став ініціатором її появи.
Як повідомляв «Міст», у Бразилії будують нову статую Ісуса Христа.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply