Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Стародавніх римлян звинуватили у зміні клімату

Автор:

|

Червень 26, 2019

|

Рубрика:

Стародавніх римлян звинуватили у зміні клімату
Стародавні римляни

Досліджуючи вплив Римської імперії на клімат нашої планети, вчені з’ясували, що через римлян середня температура на території Європи дещо знизилася. Підкорювачі народів практикували такі види діяльності, що спровокували збільшення викидів в атмосферу.
Використання факелів, ковальських печей, а також вирубування масштабної площі лісів стали причиною викиду великої кількості попелу та вуглекислого газу в земну атмосферу. Парниковий ефект мав збільшити температуру на 0,15 градуса за Цельсієм. Але сталося так, що через густий дим сонячні промені менше нагрівали земну поверхню, тому температура, навпаки, опустилася на — 0,17 градуса.
На практиці такі зміни люди на собі не відчувають. Але те, що відбулося, доводить — людство неґативно впливало на атмосферу ще задовго до початку промислової революції. Надлишок диму та вуглекислого газу викликав у населення великих міст різні респіраторні захворювання.
Крім цього, результати людської діяльності впливали на погоду, стаючи причиною або тривалих дощів в одних реґіонах, або не менше тривалих періодів посухи — в інших. У сучасному світі також існують подібні явища. Тепер до них додалися ще й кислотні дощі — результат викидів численних заводів. Людство завдає непоправної шкоди планеті, про що не раз заявляли екологи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply