Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Стародавні перуанці видовжували черепи на знак статусу

Автор:

|

Лютий 22, 2018

|

Рубрика:

Стародавні перуанці видовжували черепи на знак статусу

У деяких частинах Південної Америки 700 років тому представники правлячої еліти видовжували голову, аби підкреслити свій статус. Представники невеликої етнічної спільноти, відомої як колагуа, практикували навмисне видовження голови, щоб створити високу тонку форму черепа.
За словами біоархеолога Метью Веласко з Корнельського університету в Ітаці (штат Нью-Йорк), модифікації черепа могли об’єднати потужну еліту, а також поляризувати інші групи, створюючи соціальну нерівність. Народ колагуа жив у долині Колка у південно-східній частині Перу, де він вирощував альпак і лам для вовни.
Також у той час реґіон населяла інша етнічна група — кавани. Іспанські записи свідчать про те, що на відміну колагуа, кавани розширювали свої черепи та робили їх пласкими. Колагуа для формування черепа використовувати шматочки дерева, які щільно прив’язували до голів немовлят, аби змінити форму їхньої голови. Ця практика була заборонена у XVI ст. після вторгнення іспанців.
Досліджуючи форми черепа більш ніж 200 осіб, команда вчених помітила, що високі тонкі черепи були пов’язані з вищим соціальним статусом. Хімічний аналіз кісток показав, що жінки колагуа з видовженими головами їли різноманітнішу їжу, ніж ті, котрі не мали змін у будові черепа. Команда також зазначила, що ці жінки, зазвичай, менше зазнавали травм від фізичних нападів, ніж жінки з незмінними черепами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply