Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Розкрито смерть Ван-Гога

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

У новій біографії всесвітньо відомого нідерландського художника Вінсента Ван-Гога стверджується, що леґендарний митець не покінчив життя самогубством, як досі вважалося, а загинув через нещасний випадок. Автори масштабного дослідження життя й творчості Ван-Гога — Стівен Найфех і Ґреґорі Вайт Сміт кажуть, що дійшли такого висновку, вивчивши раніше не відомі документи та свідчення очевидців. Вони працювали над книгою під назвою «Ван-Гог. Життя» протягом десяти років, їм допомагали близько 20 перекладачів і дослідників.

Перед смертю Ван-Гог жив у одному з готелів французького міста Овер-сюр-Уаз. Він часто ходив малювати в розташовані поблизу пшеничні поля, і до останнього часу побутувала думка, що 29 липня 1890-го, під час такої прогулянки, він вистрелив у себе з пістолета й помер від отриманого поранення після повернення до готелю. Однак, за словами Стівена Найфеха, «абсолютно зрозуміло, що самогубство не було метою його прогулянки пшеничним полем». «Люди, які були з ним знайомі, говорили, що його випадково вбила пара місцевих підлітків, але він вирішив їх захистити та взяв провину на себе», — каже дослідник.

За словами автора нової біографії, у

1930-х рр. подібну версію події записав відомий історик мистецтва Джон Ренвальд, який відвідав Овер-сюр-Уаз і знайшов деякі інші свідчення, котрі спростовують теорію про самогубство. У тому числі, деякі документи свідчать, що куля ввійшла у верхній відділ черевної порожнини Ван-Гога під непрямим кутом, що не є характерним для випадків самогубства.

«Було відомо, що ці двоє підлітків у той час дня часто пиячили з Вінсентом. В одного з них був ковбойський костюм і несправний пістолет, із яким він грався в ковбоя», — розповідає мистецтво­знавець. На його думку, набагато ймовірнішою слід уважати версію

вбивства Ван-Гога з необережності. «Дуже важко уявити, що хтось із цих підлітків насправді хотів убити художника», — переконаний автор біографії.

Дзвінка Сагайдак

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply