Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

Розкрили секрети «Дівчини з перловою сережкою»

Автор:

|

Червень 06, 2020

|

Рубрика:

Розкрили секрети «Дівчини з перловою сережкою»
Дівчина з перловою сережкою

Учені з галереї Маурицхейс (Нідерланди) оприлюднили результати масштабного дослідження картини «Дівчина з перловою сережкою» Яна Вермеєра. «Нам вдалося багато чого довідатися про матеріали і методи Вермеєра. Але ми досі не знаємо точно, хто ця дівчина. Десь це і добре. Завдяки такій загадці вона, як і раніше, буде всім цікава», — зазначила Еббі Вандівере, керівниця проєкту.
Ретельно вивчивши портрет, реставраторам вдалося зробити два найбільших відкриття: вони знайшли вії у дівчини та складки зеленої тканини на задньому плані, а не просто темний фон, як вважали раніше. Це дозволило виснувати, що на полотні зображена реальна людина, а не абстрактна особа. Раніше фахівці припускали, що відсутність вій у дівчини вказує на те, що Вермеєр писав не конкретну людину. Аналогічне пояснення стосувалося і безформного простору.
Крім цього, реставратори встановили техніку, в якій працював живописець. Виявилося, що він починав із брунатних і чорних фарб, перш ніж додавати інші кольори, а ще поступово переходив від тла до переднього плану.
Вчені визначили, що матеріали, які Вермеєр використовував для створення фарб, в XVII ст. коштували дорожче за золото. Так, свинцеву руду, необхідну для створення білого кольору, привозили з північної частини Англії, для червоного кольору потрібен був пігмент комах, які живуть у Мексиці та Південній Америці, а синій був зроблений із напівкоштовного каменю — афганського лазуриту. При цьому леґендарна перлина, швидше за все, авторська вигадка. «У неї немає контуру і гачка, щоб повісити на вухо», — пояснила д-р Вандівере.
Як повідомляв «Міст», картину української художниці придбав музей Барселони.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply