Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Росіяни намагалися «присвоїти» український борщ

Автор:

|

Липень 24, 2019

|

Рубрика:

Росіяни намагалися «присвоїти» український борщ

У найбільшому гіпермаркеті Словенії національну страву України борщ стали називати російським супом. На початку 2019-го російська урядова організація «Росспівробітництво» заявила, що це — їхня національна страва. «Звернулася до українців у Словенії, України та світу відгукнутися і виставити інформацію в соціальних мережах англійською, словенською або українською, що борщ це — наша страва», — розповідає Інна Демченко-Фреліх, котрі 15 років працює туристичним гідом у Любляні.
Жінка започаткувала акцію «борщ — це традиційна українська страва». «Постійно чую від місцевих: «російський суп — борщ», — каже 35-літня жінка. — Ніхто не знає, що борщ — український. У країні сильна російська пропаганда. У нас забирають навіть національні страви».
«Український борщ треба захищати, — підтримує її 32-річний кулінарний експерт Євген Клопотенко. — Потрібно увести страву в список нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО та зареєструвати офіційно як винятково українську страву. Їжа — це частина культурної спадщини. Саме через неї найзручніше ідентифікувати та поширити інформацію про будь-яку націю».

Богдан Барабанов, «Газета по-українськи»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply