Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Півметрові історичні шахи, де Україна грає проти РФ

Автор:

|

Грудень 04, 2019

|

Рубрика:

Півметрові історичні шахи, де Україна грає проти РФ
Антон Лубій

Львівський скульптор і музикант Антон Лубій створив патріотичні шахи. Білі фігури — видатні постаті з історії України, темні — безіменні росіяни. «Я обрав особистостей-воїнів, котрі посідали важливі місця в нашій історії. Це наші карпатські Робін Гуди — Довбуш і Пинтя — вони в мене тури. Воєводи, вони ж офіцери — Байда і Сірко», — розповідає він.
Королевою Антон хоче зробити князівну Анну Ярославну, королеву Франції. А зараз різьбить короля — чубатого князя Святослава Хороброго. «Фактично, це наш літописний князь, котрого Грушевський називав запорожцем на престолі, бо, якщо почитати літопис, то він носив чуба», — пояснює він.
Коні матимуть на собі давні символи — хрест у колі, він же — кельтський хрест. Противники білих, росіяни, завбачливо стоять в іншій кімнаті майстерні. «Коні в них зображені як орли, на них герб сусідньої ворожої держави. Вони всі будуть темного кольору», — додає скульптор.
Темні фігури будуть простіші, без символіки й одноманітні, на одне обличчя, — такий задум автора. «В офіцерів ворожої чорної армії проглядаються монголоїдні риси. Пішаки також змальовані з того, ж, що й офіцери», — каже скульптор.
Короля і королеву темної сили наразі Антон не вирізьбив. Але вже має задум: «Король у них один — дядя Вова», — жартує п. Лубій.

Марічка Крижанівська, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply