Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Пес Патрон потрапив на шеврон

Автор:

|

Червень 22, 2022

|

Рубрика:

Пес Патрон потрапив на шеврон
Чотирилапий мінер

У Києві відбулося перше засідання координаційного центру з розмінування, офіційним символом якого є чотирилапий джек-рассел-тер’єр Патрон. Поки господар дворічного песика керує групою піротехніків на Чернігівщині, Патрона в столиці супроводжує Ірина, яка знає його з піврічного віку.
На шевронах учасників засідання розмістили символ новоствореного центру. Поки вони обговорюють подальший план дій зі розмінування, сам Патрон поверхом нижче обнюхує залишки боєприпасів.
Від початку повномасштабної війни з Росією він зі своїм господарем, керівником піротехнічної групи, перебуває на постійному чергуванні. Пес вже устиг полюбитися українцям, отримати медаль за службу від президента України і стати справжнім брендом і символом українських рятувальників.
«Піротехніки працюють 24 х 7, вони вже знешкодили 111 тис. вибухонебезпечних предметів і розмінували більше 20 тис кв. км нашої землі», — розповів Дмитро Бондар, заступник голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ДСНСУ).
Своєрідну експозицію з доказами російської аґресії вибухотехніки поповнюють щодня. Залишки боєприпасів від «Градів», «Ураганів» і кількасот кілограмових авіабомб — цим російські війська накривали мирні міста та селища й які сапери збиратимуть роками. «Один день активних бойових дій дорівнює 30 дням розмінування цієї території, саме тому за підрахунками знадобиться п’ять-сім років роботи», — додали в ДСНСУ. Три команди іноземних фахівців також стали до роботи з українськими саперами, аби якомога швидше убезпечити громадян від снарядів і мін.
Як повідомляв «Міст», службовий пес вирвався з полону бойовиків.

Ігор Бережанський, ТСН

About Author

Meest-Online