Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 24, 2021

«Перстень вікінгів» виявився символом Воскресіння Ісуса

Автор:

|

Січень 09, 2020

|

Рубрика:

«Перстень вікінгів» виявився символом Воскресіння Ісуса

Польські археологи вивчили таємничий «перстень вікінгів», вік якого майже 1 тис. років, і встановили, що насправді прикраса є унікальним християнським артефактом, яка не має жодного стосунку до Скандинавії. Перстень знайшли ще 2003 року Мирослав і Малґожата Андралоїчі, а також археолог Маріуш Тушинський, котрий очолював археологічну місію у фортеці Ґжибово. Артефакт датували кінцем IX-го — початком X ст.
Перстень знайшли за допомогою металошукача недалеко від того місця, де раніше знайшли скарб із середньовічних монет. «Спершу ми думали, що це перстень має походження зі Скандинавії, — каже д-р Андралоїч. — Однак після ретельного аналізу з’ясувалося, що найбільш схожі мотиви, які прикрашають подібні предмети, походять зі Західної Європи Каролінґської епохи. Можливо, прикрасу виготовили у Східних Альпах, де християнство домінувало вже в VIII ст.».
Археолог зазначив, що каблучку виготовили зі сплаву свинця та латуні. Цей мідно-цинковий сплав високо цінували та використовували у виробництві ювелірних виробів для тодішньої шляхти. Колір виробу був схожий на золото, що відрізняло його від звичайної бронзи.
З’ясувалося, що всередині перстень виявився не круглим. Як встановили науковці, це не помилка ремісника, а свідчення його майстерності. Дослідники вважають, що ремісник пристосував цей перстень до анатомії конкретного людського пальця.
Перстень мав ще одну таємницю. Щоб зняти прикрасу або одягти, власник мав обернути його на 45 градусів за годинниковою стрілкою або проти неї. Каблучка прикрашена зображеннями птахів, які накладаються одне на одне, а його корону увінчує медальйон зі зображенням тварини в центрі, що лежить. «Ми провели аналогію і дійшли висновку, що це образ Agnus Dei і павичів, що оточують його, — каже д-р Андралоїч. — Це відповідає нашим знанням символіки — павич був символом Воскресіння Христа».
Схожі елементи орнаментного плетіння дослідники знайшли на декоративних свічниках із Кремсмюнстерського абатства в Австрії. Та залишається тільки гадати, як такий цінний артефакт потрапив на польську територію і коли саме це сталося. «Фортеця в Ґжибово існувала з 920-х рр. до середини XI ст., що частково збігається з періодом виготовлення персня, — пояснює д-р Андралоїч. — Але ми не можемо відповісти на запитання, як артефакт із такою чітко зображеною християнською іконографією з’явився у фортеці. Ми не знаємо, був це подарунок чи знак приналежності до християнської громади».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply