Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Перший у світі пам’ятник «Вікіпедії»

Автор:

|

Жовтень 30, 2014

|

Рубрика:

Перший у світі пам’ятник «Вікіпедії»

Пам'ятник «Вікіпедії»

У польському місті Слубіце відбулася церемонія відкриття монумента, створеного на честь інтернет-енциклопедії «Вікіпедія». «Пам’ятник «Вікіпедії» — це те, про що можна написати в кожному путівнику. Більше ніде на світі такої речі немає. Принаймні, ні американська, ні німецька, ані польська «Вікіпедії» не містять інформації про такий пам’ятник. Тож це — свого роду раритет», — пояснює причину встановлення монумента Кшиштоф Войцеховський, директор науково-дидактичного центру Collegium Polonicum у Слубіце.

Автором пам’ятника став 30-річний скульптор Міхран Хакобян, вірменин за походженням, випускник університету в Слубіце. Фінансову підтримку проекту надала місцева влада, виділивши на нього понад 10 тис. EUR із міського бюджету.
«Зазвичай пам’ятники ставлять героям або з метою віддати данину якій-небудь події. Наш монумент є символом того, що Слубіце — це місто молоді, місто студентів», — сказав Петро Лучинський, заступник міського голови.
Пам’ятник «Вікіпедії» встановлено на головній площі міста Слубіце, яке межує з німецьким Франкфуртом. Урочиста церемонія відкриття, участь у якій взяли представники польського, німецького й американського підрозділів організації Wikimedia (відповідає за розвиток інтернет-енциклопедії), відбулася 22 жовтня ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply