Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Перший у Європі підводний ресторан

Автор:

|

Квітень 17, 2019

|

Рубрика:

Перший у Європі підводний ресторан
Підводний ресторан

У Норвегії відкрили перший в Європі підводний ресторан, який виглядає, як велика бетонна труба, частково занурена в Північне море. Ресторан називається Under. Він розташований на південному узбережжі, біля мальовничого селища Ліндеснес. Будівлю, що нагадує великий акваріум, спроектувало відоме норвезьке архітектурне бюро Snohetta.
Зовні заклад частково затоплений. Основна зала з панорамним краєвидом на підводний світ розташована на глибині близько 5 м. Відвідувачам пропонують пообідати чи повечеряти, споглядаючи життя морської флори та фауни з панорамних вікон.
Споруда може витримувати навіть дуже сувору негоду. При будівництві використовували екологічно чисті матеріали. Саме будівництво відбувалося на баржі, а потім конструкцію частково занурили у воду та закріпили на дні на спеціальній бетонній плиті. В процесі встановлення споруду наповнили водою, яку згодом відпомпували. Будівля площею 600 кв. м має бетонні стіни товщиною 1 м. Відвідувачі заходять у фойє, а потім спускаються сходами до ресторану.
Обід, приготований із місцевих продуктів і морепродуктів, коштує до 430 USD на людину разом із напоями. Ресторан здатен обслужити за рік близько 12 тис. відвідувачів. Крім цього, Under використають і для морських досліджень — встановлені на фасаді ресторану камери збиратимуть дані, необхідні для моніторингу популяції морських мешканців.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply