Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Пам’ятні монети серії «Збройні сили України»

Автор:

|

Серпень 16, 2022

|

Рубрика:

Пам’ятні монети серії «Збройні сили України»
Десантно-штурмові війська

Національний банк України (НБУ) випустив серію з 14 монет «Збройні сили України» (ЗСУ) номіналом 10 грн для готівкових розрахунків як обігові монети. Ці пам’ятні монети зі зображенням військової символіки та воїнів ЗСУ щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських захисників, які на полі бою відстоюють право України на свободу.
Випустили такі пам’ятні монети: Збройні сили України; Сили спеціальних операцій (ССО); Військово-морські сили; Сухопутні війська; Десантно-штурмові війська; Державна прикордонна служба України (ДПСУ); День пам’яті полеглих захисників України; Повітряні сили; Учасникам бойових дій на території інших держав; КрАЗ-6322 «Солдат»; На варті життя (присвячується військовим медикам); 100-річчя створення Українського військово-морського флоту (ВМФ); День українського добровольця; Захисникам Донецького аеропорту. Серію пам’ятних монет НБУ започаткував 2018 року. Першою з 14 стала монета, присвячена захисникам Донецького аеропорту. Кожна з монет передбачала мільйонний наклад.

Захисникам Донецького аеропорту
Присвячена вшануванню мужності та героїзму захисників Донецького аеропорту — «кіборгам», які боронили його впродовж 242 днів, що стало символом самовідданої боротьби за територіальну цілісність України. Перша пам’ятна монета НБУ з некоштовних металів номіналом 10 грн, а також перша серед пам’ятних та ювілейних монет НБУ. Художники — Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

Збройні сили України
Присвячена українським військам, на які покладають завдання з оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісности та недоторканности; забезпечення стримування та відсічі збройній агресії проти України, охорони повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України, а також завдання щодо участі в заходах, спрямованих на боротьбу з тероризмом. Художник — Святослав Іваненко.

Сили спеціальних операцій
Присвячена окремому роду сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення та підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються висококваліфікованими фахівцями, здатними виконувати складні, небезпечні, інколи політично чутливі операції у сферах розвідки, захисту життя громадян та об’єктів держвласності за межами України, боротьби з незаконним обігом зброї, тероризмом і піратством, організації та підтримання дій руху опору, безпеки морського судноплавства, міжнародної військової співпраці тощо. Гаслом ССО обрали бойове гасло Святослава Хороброго «Іду на ви!», яке в сучасних реаліях стало символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, готових боронити Батьківщину. Художники — Андрій Єрмоленко й Ольга Коваленко.

Військово-морські сили
Присвячена окремому виду ЗСУ, призначеному для стримування або відсічі у взаємодії з іншими родами військ, військовими формуваннями та правоохоронними органами в протистоянні збройній аґресії проти України з моря та на приморських напрямках, захисту суверенітету і державних інтересів України. Художники — Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

Сухопутні війська
Присвячена військам, які є основою та головним носієм бойової могутності ЗСУ. За своїм призначенням та обсягом покладених на них завдань вони відіграють вирішальну роль у виконанні українськими воїнами своїх функцій як у мирний, так і у воєнний час. Сухопутні війська — це міцний моноліт механізованих і танкових військ, ракетних військ та артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, спеціальних військ, частин логістичного забезпечення, а також бригад територіальної оборони. Художник — Святослав Іваненко.

На варті життя
Присвячена військовим медикам, чия професія поєднує в собі медичні та військові знання, які самовіддано служать Батьківщині, щодня рятуючи життя її захисників, здійснюють подвиг милосердя, мужності та стійкості.

Учасникам бойових дій на території інших держав
Присвячена українським військовим фахівцям — учасникам багатьох миротворчих місій. На реверсі монети в обрамленні рослинного орнаменту, на дзеркальному тлі розміщено написи: «Обов’язок. Мужність. Пам’ять».

День пам`яті полеглих захисників
Присвячена увічненню героїзму й ушануванню пам’яті військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які віддали життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. У новітню історію нашої держави й українського війська вкарбовані подвиги воїнів, які самовіддано боронили нашу землю.

КрАЗ-6322 «Солдат»
Присвячена автомобілям для транспортування особового складу, різних вантажів військових частин, підрозділів спеціального призначення і миротворчих сил Організації Об’єднаних Націй. Автомобіль КрАЗ-6322 «Солдат» — базовий автомобіль ЗСУ, який може використовуватися як баластний тягач для транспортування літаків на аеродромах, артилерійських систем тощо.

Десантно-штурмові війська
Присвячена окремому роду військ, що належить до сил негайного реагування ЗСУ і характеризується високою маневреністю й автономністю дій, призначеному для швидкого розгортання з метою ведення наступальних, штурмових дій, прикриття окремих напрямків, а також охоплення супротивника повітрям, ведення бойових дій у його тилу. Художник — Андрій Єрмоленко.

Державна прикордонна служба України
Присвячена правоохоронному органу спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону й охорони суверенних прав України в її прилеглій зоні та виключній (морській) економічній зоні. Одним із обов’язків ДПСУ є участь у взаємодії зі ЗСУ й іншими військовими формуваннями у відбитті вторгнення або нападу на територію України ЗС іншої держави або групи держав. Художники — Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

100-річчя створення Українського ВМФ
Центральна Рада на початку 1918 року прийняла ряд важливих військово-морських законів, які на той час мали декларативний характер, у т. ч. один із найголовніших — «Тимчасовий закон про флот». 29 квітня 1918-го адмірал М. Саблін, командувач Чорноморським флотом, ураховуючи настрої більшості українських моряків, офіційно проголосив увесь Чорноморський флот у Севастополі та Криму флотом УНР і наказав підняти український прапор. Художники — Володимир Таран, Олександр і Сергій Харуки.

День українського добровольця
Присвячена самовідданості, мужності та героїзму захисників незалежности, суверенітету та територіальної цілісности України — учасникам добровольчих формувань, які стали гордістю українського народу.
Як повідомляв «Міст», в Естонії випустили монету, присвячену Україні.

Лев Хмельковський

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply