Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Озеро, в якому закипає вода

Автор:

|

Вересень 17, 2020

|

Рубрика:

Озеро, в якому закипає вода
Озеро Кілауеа

Температура води у вулканічному озері Кілауеа, що на Гаваях, досягає 80-85 градусів за Цельсієм, що робить цю водойму однією з найгарячіших у світі. Торік пілоти гвинтокрилів, що пролітали повз гавайський вулкан Кілауеа, помітили загадкове озеро в його кратері.
Відтоді фахівці взялися уважно стежити за об’єктом, використовуючи супутники NASA. Виявилося, що рівень води в озері постійно зростає, а в серпні ц. р. вчені встановили, що воно є й однією з найгарячіших водойм в світі.
Для вчених це озеро є наразі загадкою. У світі існує всього кілька настільки гарячих вулканічних озер. Геологічна служба США вивчає залишкове тепло біля основи і в сусідніх газових вентиляційних отворах, які можуть нагрівати водойму. Хоча вулкан Кілауеа не виказує ознак швидкого виверження, експерти зазначають, що зміни температури озера «можуть бути провісниками майбутніх небезпек».
Вулкан Кілауеа — наймолодший і активний щитовий вулкан Гаваїв. Озеро, яке утворилося лише торік, займає площу, що перевищує п’ять футбольних полів, і має глибину близько 30 м. У науковців є дві версії, чому температура цього вулканічного озера така висока і чому вона може зростати. Перша причина — наявність залишкового тепла в гальці біля основи кратера. Породу міг нагріти лавовий стовпом до його обвалу. Іншою причиною можуть бути газові вентиляційні отвори, які викидають пар за температурі 105 градусів за Цельсієм.
Як повідомляв «Міст», на Волині обміліло найбільше озеро України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply