Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Новий музичний інструмент

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Новий музичний інструмент
Давид Ернандес Саласар із лудофоном

Давид Ернандес Саласар із лудофоном

У Колумбії винайшли новий музичний інструмент лудофон, призначення якого – допомогти дітям долучитися до музики. Лудофон — химерна комбінація: в одному інструменті об’єднано духові, струнні й ударні. За задумом авторів винаходу, граючи на ньому, діти зможуть визначити той тип інструменту, який їм подобається найбільше, просто перебираючи різну музику та варіанти її виконання. Крім цього, гама духових і струнних компонентів побудована таким чином, щоби якомога легше навчити дітей розумінню нот і їхнього взаємозв’язку одна з одною. Кожна нота позначена своїм кольором, і під час розучування нової пісні викладач просто складає на стенді з кольорових наклейок мелодію, яку діти потім легко підбирають на своїх інструментах.

Сам проект лудофона народився 2012 року, уперше з’явившись у дипломній роботі Давида Ернандеса Саласара, студента факультету промислового дизайну колумбійського Університету Хорхе Тадея Лосано. Давид Ернандес, котрий очолює зараз цей проект, хотів висловити свою пристрасть до музики, але, за його словами, «йому ніколи не подобалася академічна музика, позаяк велика частина класичних методів обмежує свободу виконавців».
Колумбієць почав цікавитися системою музичного навчання в столиці і в підсумку познайомився з директором освітніх програм Філармонічного оркестру Боготи. Обидва фахівці вирішили організувати проект, який отримав назву «Інструмент для музичного прогресу», що згодом і став лудофоном. Інструмент в остаточній формі народився через рік творчих пошуків.
Крім самого лудофона винахідники створили Майстерню інтегрованих мистецтв. Її метою є об’єднання різних класів музики для дітей і розвиток їхнього художнього сприйняття. Крім музики в рамках майстерні зачіпаються питання живопису, скульптури, літератури та театру. Не дивно, що лудофон привернув до себе увагу громадськості, а найвищим його визнанням стало вручення премії «Інновації Америки» в липні 2014-го в категорії «Дизайн».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply