Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 24, 2022

Небезпечний сандвіч

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Небезпечний сандвіч

Канадські науковці з’ясували, що один висококалорійний сандвіч із яйцем, шинкою та сиром, з’їдений уранці, може ускладнити роботу кровоносних судин аж до обіду та потенційно здатний призвести до атеросклерозу. Учені з університету Калґарі під керівництвом Вінсента Лі досліджували вплив багатих на жири сандвічів на здоров’я добровольців-студентів. Обов’язковою умовою для участі в експерименті була відсутність схильності до нікотину.

У своїй роботі науковці відштовхувалися від того факту, що ознакою нормальної роботи судин є об’єм крові, який може пройти через артерії на руці в разі, якщо їхню роботу буде тимчасово ускладнено. Цей фактор вимірюється за допомогою швидкісного тимчасового інтеграла (ШТІ). Цей показник можна виміряти з використанням доплерометрії в стані спокою й після стиснення руки за допомогою манжета для вимірювання тиску.
Дослідники мали намір виміряти вплив однієї порції висококалорійної їжі на роботу дрібних кровоносних судин, зокрема, а також на стан кровоносної системи загалом. Стан студентів вивчався двічі: один раз, коли вони не снідали, і другий — коли раз на день вони з’їдати два сандвічі загальною калорійністю 900 калорій, які містили 50 г жирів. Через дві години після поїдання таких сандвічів їхній ШTI зменшився на 15-20 %, встановили науковці.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply