Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Назвали лауреатів Шнобелівської премії

Автор:

|

Вересень 25, 2019

|

Рубрика:

Назвали лауреатів Шнобелівської премії

У Гарварді назвали лауреатів Шнобелівської премії 2019 року: церемонія стала вже 29-й за рахунком. Вручали премії нобелівські лауреати Ерік Маскін, Річ Робертс і Джером Фрідман. Грошовий приз — 10 трлн зімбабвійських доларів. Це приблизно 40 американських центів.
Премія в номінації «Біологія» дісталася міжнародній команді вчених, котрі продемонстрували, що намагнічені мертві таргани набагато довше зберігають магнітні властивості, ніж живі комахи. Премію в галузі фізики вручили за роботу, що описує процес дефекації вомбата: чому кал цих тварин має кубічну форму. У номінації «Економіка» переможцями стали нідерландські вчені за роботу, яка показала банкноти, які найкраще переносять хвороботворні бактерії. Найбруднішими грошима оголосили румунську валюту.
Нагороду з медицини присудили італійцеві Сільвано Галосу за «патріотизм» — доказ користі італійської піци для здоров’я людини — вона начебто знижує ризик раку травних органів. У галузі медичної освіти премію вручили науковцям, котрі представили систему навчання медиків з використанням звукових сигналів, які зазвичай застосовують для тренування собак. В царині анатомії перемога дісталася французам за «температурну асиметрію мошонки у оголених і одягнених людей».
Премія в галузі інженерної справи дісталася іранцю Іман Фарабахшу, котрий запатентував апарат для зміни підгузників. Нагородою в номінації «Хімія» може похвалитися японський професор, котрий полічив обсяг слини, яку щодня виділяє дитина у віці п’яти років. Експерименти японець проводив на власних дітях.
У номінації «Психологія» переміг німецький вчений за кореляцію між вставленою в рот ручкою і рівнем щастя. І нарешті, премію миру присудили дослідникам із Великої Британії та Сінґапуру за вимір рівня задоволення, яке отримує людина, котра змогла почухати свербляче місце.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply