Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Науковці моделювали скелет найдавнішої риби

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

Науковці моделювали скелет найдавнішої риби

Латимерія

Австралійські вчені провели дослідження, присвячене найстаршому з відомих видів риб на планеті. Це дало їм нові уявлення про еволюцію наземних тварин. Вони також змоделювали скелет риби, який має рідкісну особливість.
Ці риби відносяться до роду латимерій. За словами фахівців, їхній череп був розділений навпіл «внутрішньочерепним суглобом». Перший в сучасній історії екземпляр цієї риби виловили 1938 року біля берегів Південної Африки. Вони вважалися вимерлими багато мільйонів років тому.
Детальне вивчення черепа риби в процесі його формування дає можливість зрозуміти еволюцію тварин. «Ми вважаємо, що формування цього особливого суглоба, ймовірно, викликане унікальним розвитком нотохорди (стержневидне утворення, що проходить по поздовжній осі тіла і служить тимчасовим скелетом у ембріонів всіх хордових). У риб вона зазвичай вироджується в маленький прутик під мозком, а у латимерії навпаки — збільшується, щоб стати в 50 разів більшим за мозок», — зазначили дослідники.
Вчені довгі роки не могли розгадати загадку малого розміру мозку латимерій. Вони помітили, що в той час, як процес еволюції людини супроводжувався зростанням мозку і розсуванням кісток черепа, у латимерій спостерігається абсолютно інакша картина. «Їхній мозок майже не зростає, а порожнину заповнює суглоб. Наше дослідження показало, що своєрідний «суглоб» формується в черепі риби з хрящового стрижня або нотохорди, і він запобігає окостенінню черепа латимерії», — зазначив проф. Джон Лонґ. Це відкриття, за його словами, унікальне і дозволяє по-новому поглянути на еволюцію хребетних.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply