Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Найвідомішій у світі колядці виповнилося 200 років

Автор:

|

Січень 02, 2019

|

Рубрика:

Найвідомішій у світі колядці виповнилося 200 років

«Тиха ніч» — це, безумовно, найвідоміша коляда в світі. Її переклали на більш ніж 300 мов і діалектів, а вперше виконали рівно 200 років тому. Віряни почули її 24 грудня 1818-го під час опівнічної меси в австрійському Оберндорфі, неподалік від Зальцбургу.
Оригінальна пісня була написана як вірш 1816-го. Його автором був о. Джозеф Мор, вікарій парафії в Оберндорфі. Коли 1818 року напередодні Різдвяного вечора в церкві зламався орган, священик вручив слова свого вірша органісту Францу Груберу з проханням скласти до нього мелодію для двох сольних голосів, хору та гітари. Той написав музику за один день, а напередодні Різдва вони виконали пісню Stille Nacht, Heilige Nacht. Мор співав тенором і грав на гітарі, а Грубер підспівував басом.
Наприкінці минулого року під час опівнічної меси в Оберндорфі відсвяткували ювілей цієї колядки. «Були присутні до чотирьох тисяч гостей», — повідомив Клеменс Конрад, директор місцевої туристичної фірми. А в самому Зальцбургу організували заходи, присвячені створенню цієї унікальної пісні.
«Тиха ніч» була офіційно затверджена в репертуарі Зальцбурзької парафії 1866 року, після цього вона поширилася за межами австрійських Альп. Оригінальний рукопис о. Мора вважався втраченим, але 1995-го його випадково знайшов місцевий бібліотекар Ренат Ебелінг-Вінклер. «Тиха ніч» має безліч музичних інтерпретацій. Її мали в своєму репертуарі Френк Сінатра, Бінг Кросбі, Елвіс Преслі, Луї Армстронг та Елла Фіцджеральд. Навіть Маппети співали цю різдвяну колядку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply