Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Найстаріший лист у пляшці приплив до Австралії

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Найстаріший лист у пляшці приплив до Австралії

Найстаріше з відомих послань у пляшці на пляжі знайшла мешканка міста Перт (Австралії). «Вона виглядала, як прекрасна стара пляшка, я подумала, що вона буде добре виглядати в моїй книжковій шафі», — ділиться Тоня Іллман, котра знайшла пляшку. Коли вона принесла знахідку додому, виявилося, що в пляшці є згорток із друкованим і рукописним текстом. Послання датується 12 червня 1886 року. Його написав пасажир німецького судна Паула за 950 км від західного узбережжя Австралії.
Як з’ясувалося, у 1864-1933 рр. тисячі пляшок викинули за борт із німецьких кораблів із науковою метою. Кожна з пляшок містила форму, на якій капітан записував дату, координати судна та подробиці його маршруту. Це було частиною експерименту Німецької військово-морської обсерваторії, щоб краще зрозуміти глобальні океанські течії.
На звороті повідомлення того, хто знайде пляшку, просили написати, коли і де була знайдена пляшка, і повернути її або в Німецьку військово-морську обсерваторію в Гамбурзі, або в найближче німецьке консульство.
Тоня Іллманн знайшла свою пляшку через 132 роки після того, як її викинули за борт. Вона позичила пляшку з посланням на кілька років музею для демонстрації. Друге за старшинством послання викинули за борт трохи більше 110 років тому.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply