Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Найдовша у світі система підводних печер

Автор:

|

Січень 25, 2018

|

Рубрика:

Найдовша у світі система підводних печер

Група водолазів поєднала дві підводні печери на сході Мексики, та виявила найбільшу затоплену печеру планети. Це відкриття також може допомогти дізнатися більше про стародавню цивілізацію майя. Учасники проекту Gran Acuifero Maya, присвяченому вивченню та збереженню підземних вод півострова Юкатан, повідомили, що 346-кілометрова печера була виявлена після кількох місяців вивчення лабіринтів підводних каналів. Біля пляжного курорту Тулум група виявила, що 263-кілометрова печерна система, відома під назвою Sac Actun, пов’язана з 83-кілометровою системою Dos Ojos.
Ґільєрмо де Анда, директор і підводний археолог Gran Acuifero Maya, заявив, що «дивовижна» знахідка допоможе збагнути розвиток багатої культури реґіону, де, до панування іспанських цивілізацій, переважала цивілізація майя. «Це дозволяє нам точніше оцінити, як виникали ритуали, місця паломництва і, нарешті, великі доіспанскі поселення, які ми знаємо», — зазначив він.
Півострів Юкатан увінчаний монументальними реліквіями народів Майя, міста яких базувалися на мережі карстових воронок, що були пов’язані з підземними водами під назвою сеноти. Деякі сеноти набули особливого релігійного значення для майя, нащадки котрих досі продовжують жити у цьому реґіоні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply