Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

На острові Ява найшли скарб із іменами богів

Автор:

|

Січень 19, 2017

|

Рубрика:

На острові Ява найшли скарб із іменами богів

Золоті пластини

Поблизу села Рінгіларік в індонезійській провінції Центральна Ява розкопали скриню, в якій виявлено 22 золоті пластини. Знахідка була виявлена при прокладанні водогону. Кам’яний футляр із кришкою розміром 14 х 13,5 х 6 см був знайдений неушкодженим. Коли його розкрили, побачили невеликі золоті пластини з написами давньояванською мовою. Представник Агенції з охорони культурної спадщини Центральної Яви повідомив, що пластини виготовлені із золота 18 каратів (відповідає 750-й метричній пробі). Написи на них були іменами локапал — богів сторін світу в індуїзмі та буддизмі.
На пластинах представлені восьмеро з них: Індра (схід); Яма (південь); Варуна (захід); Кубера (північ); Агні (південний схід); Нірріті (південний захід); Ваю (північний захід); Ісана (північний схід). В яванському індуїзмі шанувався також покровитель центру, тому всі разом божества мали назву Девата Нава Санга («божественні дев’ять зберігачів»).
Статуетки локапал часто прикрашають індуїстські храми, а в Індонезії їхнє зображення були представлені на емблемі «Сур’я Маджахапіт» — символу імперії Маджахапіт, останньої великої індуїстської держави в реґіоні, що існувала в 1293-1520 рр. Столиця Маджахапіта розташувалася на сході острова Ява. Знайдені зараз золоті пластини старші за імперію Маджахапіт принаймні на п’ять століть, тому вони свідчать про стародавню традицію вшанування божеств-локапал на Яві.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply