Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

На Хортиці відкрили святилище, старіше за Стоунхендж

Автор:

|

Липень 13, 2017

|

Рубрика:

На Хортиці відкрили святилище, старіше за Стоунхендж

На острові Хортиця для туристів відкрили святилище, що датується IV-ІІІ тис. до Р. Х. працівники національного заповідника стверджують, що ця споруда з каміння була створена раніше, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж.
Святилище на Хортиці, що представляє собою кілька кіл каменів із одним вищим каменем, розташоване на території острова в районі балки Каракайка. Цей пам’ятник епохи бронзи випадково кілька років тому виявив Дмитро Никоненко, працівником заповідника і досі він перебував у процесі музеєфікації.
За словами Сергія Дударенка, завідувача відділом Національного заповідника «Хортиця», котрий брав участь у відкритті нового об’єкта, зараз на території острова вчені відкрили цілий комплекс подібних святилищ. «Воно старше за Стоунхендж. Загалом комплекс цих святилищ — це елемент арійського сакрального простору. Такі святилища виявлені і в Корнуеллі у Великій Британії, і в Бретані у Франції, і на Кольському півострові. Концентрація подібних святилищ на острові Хортиця дає можливість говорити про те, що Хортиця могла бути сакральним центром, якщо можна так сказати, «Меккою епохи бронзи», — констатував д-р Дударенко.
За офіційними даними Національного заповідника «Хортиця», найцікавішими з уже досліджених об’єктів-святилищ Хортиці є святилище-обсерваторія на висоті Брагарня, культовий комплекс неподалік від балки Велика Молодняга, «Чорний камінь», що зберігається в Музеї історії запорізького козацтва і комплекс «Скіфський стан», що представляє собою кургани і збори кам’яних виробів — лапідарій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply