Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

На дні Балтійського моря знайшли таємничий корабель

Автор:

|

Серпень 07, 2019

|

Рубрика:

На дні Балтійського моря знайшли таємничий корабель

Археологи зі Швеції виявили на дні Балтійського моря стародавній корабель. За попередніми даними, його збудували наприкінці XV-го або початку XVI ст. Корабель добре зберігся і має на своєму облавку тендер — човен, що служить для висадки команди на берег.
Дослідники ще 2009 року вперше зафіксували за допомогою гідролокатора невідомий об’єкт, який затонув на глибині 140 м. Однак лише через десятиліття стало зрозуміло, що це було місце аварії корабля, коли була проведена перевірка морського дна для прокладання газогону. Для ретельнішого вивчення затонулого судна вчені використовували дистанційно керовані апарати для фотограмметричної зйомки та створення тривимірних моделей із високою роздільною здатністю.
У довжину корабель сягає 16-18 м. Експерти відзначили хороше збереження корпусу, щогл і тендеру. Неушкодженим виявився й бушприт, декоративні частини корми, кабестан і помпи. Причиною називають холодні та бідні киснем води Балтійського моря.
Це, можливо, найдавніший корабель, який затонув у Балтійському морі. У нього немає назви, а походження судна поки що залишається невідомим, оскільки немає інформації про подібні кораблі того часу. Крім цього, підводні археологи не знайшли видимих причин аварії корабля.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply