Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 18, 2022

Місто, де всі їздять тільки на таксі

Автор:

|

Вересень 24, 2015

|

Рубрика:

Місто, де всі їздять тільки на таксі

Бетель

Сполучені Штати сміливо пишаються званням найбільшої автомобільної держави світу, а мережа «інтерстейт» — одна з візитних карток країни. Проте у США є унікальні місця, де приватний автотранспорт практично відсутній. Містечко Бетель на Алясці з населенням у 6 тис. людей майже в повному складі пересувається на таксі. Чому так?
У Бетелі тверде покриття має тільки одна, центральна вулиця, а вартість бензину на єдиній автозаправці становить 1,6 USD за 1 л. Крім того, доставити автомобіль у Бетель можна тільки вантажним літаком: загублене в тундрі місто не пов’язане дорогами з навколишнім світом, в нього можна лише прилетіти або доїхати снігоходом узимку по льоду річки Юкон. Тому ціни на автівки там захмарні, а на майданчику, де торгують автомобілями, є всього два 13-річних ветерани.
Громадський транспорт у Бетелі представлений двома мікроавтобусами, які, в основному, виконують соціальні рейси в 56 прилеглих селищ, а містяни ходять пішки або їздять на таксі, яких тут налічується 70, тобто одне на кожних 85 мешканців міста. За статистикою, це — максимальний показник у США, і кожен таксист здійснює в день близько 80 рейсів, тобто разом вони перевозять майже все населення Бетеля.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply