Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Копенгаґенській русалоньці — 100 років

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Копенгаґенській русалоньці — 100 років

Сто років тому в столиці Данії Копенгаґені було відкрито знаменитий пам’ятник Русалоньці. Бронзова фігура андерсенівського казкового персонажу була створена данським скульптором Едвардом Еріксеном на замовлення великого бровара й мецената Карла Якобсена, який був зачарований балетом за цією казкою, подивившись його в Королівському театрі Копенагґена. 

Моделлю для Русалоньки стала дружина скульптора Еліні Еріксен, а обличчя він скопіював з Еллен Прайс — балерини Королівського театру опери та балету, яка відмовилася позувати оголеною для створення всієї скульптури.
23 серпня 1913 року Карл Якобсен подарував скульптуру містові, і відтоді Русалонька, що примостилася на набережній у порту Копенгаґена, стала символом данської столиці. До слова, скульптура заввишки 1,25 м важить близько 175 кг.
1964-го сталася трагедія: невідомі хулігани обезголовили Русалоньку. Знайти злочинців так і не вдалося. Але завдяки тому, що збереглася стара гіпсова форма статуї, змогли відлити нову голову. Відтоді вночі пам’ятник почали підсвічувати променями прожекторів. Спочатку біля нього чергував поліцейський патруль, потім його зняли. Однак улітку того ж року з Русалонькою знову трапилося лихо: їй відпиляли праву руку. Цього разу зловмисники самі прийшли в поліцію. Ними виявилося двоє хлопців напідпитку. Правоохоронці повелися з вандалами досить м’яко – їх покарали лише за «псування комунального майна».
Русалоньку знову привели до ладу, і вона зайняла своє місце на сірому гранітному валуні в гавані, неподалік пасажирського причалу й набережної Лангеліні. 2003 року до 90-го ювілею Русалоньки в Копенгаґені відбулося грандіозне свято, участь у якому взяли королівський балет Данії, оркестр і 90 живих «русалок», які плавали у воді позаду статуї.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply