Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Коко Шанель — агент Абверу?

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Коко Шанель — агент Абверу?

Коко Шанель

Легендарного французького дизайнера, засновницю будинку моди Коко Шанель підозрювали у зв’язку з нацистами. Про це свідчать оприлюднені архіви французьких спецслужб, які зберігалися в замку Венсен на схід від Парижа. Дизайнерку вважали агентом німецької розвідки.
Ім’я Коко зустрічається в досьє знаменитостей, котрих спецслужби вважали підозрілими. У файлі п. Шанель згадується про те, що в 1942-1943 рр. вона була «коханкою й агентом барона Ганса-Гюнтера фон Дінклаге». 1935-го цей чоловік займав посаду аташе посольства Німеччини у Франції.
Історик Фредерік Кугінер зазначив, що Абвер зареєстрував Коко як свого агента. «З німецької точки зору, раз вони зареєстрували її, то жінка потенційно могла бути джерелом інформації або виконувати будь-яку роботу. Однак ми не знаємо, чи була вона взагалі в курсі цього», — пояснив експерт.
Раніше історики вже звинувачували п. Шанель у пособництві нацистам. Так, історик Хел Воґан стверджував, що вона офіційно була в німецькій розвідці. З початком війни дизайнерка зачинила свої крамниці. Після арешту свого племінника Андре Паласі вона звернулася до фон Дінклаге, з котрим, як вважається, пізніше вступила в зв’язок. Після закінчення війни модельєру були пред’явлені звинувачення в колабораціонізмі. У результаті засновницю Chanel вислали з Франції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply