Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Горбатий кит проплив 400 км річкою до Монреаля

Автор:

|

Червень 15, 2020

|

Рубрика:

Горбатий кит проплив 400 км річкою до Монреаля

До Монреаля минулого тижня заплив горбатий кит. Він приплив річкою Святого Лаврентія проти течії з району містечка Тадуссак, біля якого він живе у солоній воді, а це понад 400 км від Монреаля. За твердженнями місцевих морських біологів, це дуже незвична ситуація: настільки далеко від свого середовища проживання горбаті кити ще не запливали.
«Ми не знаємо, чому кит здійснив цю подорож. Існує кілька гіпотез. Приміром, він міг слідувати за рибою, бо був голодний. Ссавці так роблять. Люди, кити, сухопутні ссавці — часом вони кочівники, які потрапляють у незвичні місця», — розповів Роберт Мішо, координатор мережі з надзвичайних ситуацій із морськими ссавцями Квебеку.
За його словами, горбаті кити можуть жити певний час у прісній воді, але їжа та вода біля Монреаля не настільки здорова та чиста. Крім цього, тварині можуть зашкодити кораблі, які тут пропливають. Посадовець додав, що наближення до китів ближче, ніж на 100 м, карається штрафом, але радить дотримуватися удвічі більшої дистанції.
Горбаті кити — морські ссавці, які отримали свою назву через спинний плавець, що нагадує горб, та через звичку вигинати спину при плаванні. Вони поширені майже по всьому світовому океану і, згідно з класифікацією охоронний статусів, перебувають у найменшій загрозі вимирання. Середня довжина тулуба у дорослих китів становить 13-15 м, рідко трапляються тварини довжиною до 19 м.
Зазвичай вони тримаються поблизу берегів і лише поблизу великих скупчень криля і риби, якими харчуються, виходять у відкрите море. Іноді запливають у морські затоки, а в глибокі води заходять переважно під час міґрацій.

Анна Журба, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply