Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Головні археологічні знахідки 2016 року в Україні

Автор:

|

Січень 12, 2017

|

Рубрика:

Головні археологічні знахідки 2016 року в Україні

Розкопки

Україна — це археологічний «клондайк», оскільки тут жили багато народів, після яких залишилося чимало археологічних знахідок. Про це розповів Олексій Корвін-Піотровський, учений секретар Інституту археології України.
Зокрема, у вересні 2016-го археологи відкрили нову модель житла Трипільської культури, яка існувала на території України, Молдови та Румунії у V-III тис. до Р. Х. Це так звані будинки на лижах, коли житла трималися на трьох підставках. Таку конструкцію знайшли у Черкаській області.
Крім цього, на околиці Харкова в кургані Турецька могила знайшли прикраси скіфських часів, залишки панцира, щит, вістря стріл, кінську збрую та чорнолакову амфору зі зображенням хижака. Поховання датоване приблизно V ст. до Р. Х. А на Херсонщині розкопали «молодше» поховання — часів сарматської доби. Там знайшли римську кераміку та золоті прикраси.
Серед інших знахідок — залишки будівлі з кісток мамонта на Полтавщині, давньоруське городище в урочищі Феофанія та комплекс підземних споруд XVI-XVII ст. у центрі міста Ніжин. А у селі Непоротове на березі Дністра відкрили палеолітичну стоянку, якій приблизно 150 тис. років. Там знайшли кам’яні знаряддя праці доби раннього палеоліту.
Додамо також, що у листопаді 2016-го на території Національного заповідника «Острів Хортиця» археологи виявили комплекс для здійснення культових обрядів із кам’яними закладками та предметами культу періоду бронзи — II тис. до Р. Х.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply