Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Еко-проєкт із «вертикальним лісом»

Автор:

|

Жовтень 23, 2020

|

Рубрика:

Еко-проєкт із «вертикальним лісом»
Заліснений квартал у Китаї

Експериментальний проєкт Chengdu’s Qiyi City Forest Garden у китайському мегаполісі Ченду зазнав краху. Йшлося про унікальне «зелене житло» з великими садами на кожному балконі. Приміщення були спроєктовані так, аби дати рослинам достатньо місця для подальшого росту. 20 видів рослин мали справлятися зі смогом і шумом вулиць і перетворити фасади будівель на вертикальний ліс.
До квітня ц. р. продали всі 826 квартир комплексу, однак зараз там проживають лише десять сімей, а зарослі будинки порівнюють із декораціями постапокаліптичного фільму. Справа в тому, що рослинність стала приваблювати величезну кількість комарів, що й відлякало покупців, а без людей сади почали розростатися, гнити і майже цілком поглинули балкони.
На думку ландшафтного дизайнера Деріла Беєрса, розробники проєкту припустилися низки помилок. «У балконів немає належної дренажної системи, тому рослини на них затримують воду. До того ж до заселення перших мешканців сади встигли розростися і забезпечили комарам не тільки достатню вологість, але й тінь», — пояснив він. Та автори проєкту не планують його згортати, а пообіцяли посилити заходи боротьби зі шкідниками та переглянути підхід до вибору рослин і догляду за ними.
Як повідомляв «Міст», у лісі під Херсоном знайшли жінку-мауглі з немовлям.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply