Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Єдине в світі радіо, що мовить латиною

Автор:

|

Січень 18, 2018

|

Рубрика:

Єдине в світі радіо, що мовить латиною

Колектив радіо Nuntii Latini

Завдяки бельгійським професорам класичної філології, було збережено радіо Nuntii Latini, єдине в світі, яке вже понад 30 років транслює свої передачі латиною. Nuntii Latini — це філія суспільного фінського радіо, яке хотіло закрити унікальну радіостанцію, через її «нерентабельність».
Починаючи з 1989 року, Nuntii Latini транслює найважливіші інформації класичною латиною, подібною до мови, якою користувалися стародавні римляни. На інтернет-сторінці радіо латинські новини дублюються сучасними мовами, наприклад англійською, чи німецькою.
Радіо незвичайне також тому, що воно об’єднує шанувальників класичної культури та латинської мови — 10 тис. людей в усьому світі, котрі живуть майже на всіх континентах. Вони почали надсилати листи та клопотання, щоб уникнути закриття Nuntii Latini. Один зі слухачів написав, що завдяки радіо почав викладати латину своїм дітям.
Два бельгійських професори — Крістіан Лаус із Антверпенського університету та Дірк Сакре з Левенського університету також висловили підтримку радіо. Вони опублікували у фінській пресі відкритий лист зі закликом підтримати радіо, який підписали 3 тис. осіб. Бельгійські науковці наголосили, що вони часто працювали зі своїми учнями за текстами радіо Nuntia Latini. Завдяки акції, яку організували вчені, радіо отримало від фінського суспільного мовника фінансування на цей рік.

Андрій Павлишин, ZIK

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply