Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

Чи буде кінець світу 2012-го?

Автор:

|

Грудень 29, 2011

|

Рубрика:

Чи буде кінець світу 2012-го?

Хоч науковці й спро-стували чутки про те, що наступний рік — останній в історії людства, заспокоїти їм удалося далеко не всіх.

Зворотний відлік уже йде…

21 грудня, у день зимового сонцестояння, у Мексиці й Гондурасі запустили спеціальні годинники — зі зворотним відліком, який завершиться рівно за рік. Бо саме на цій даті закінчується календар доколумбової індіанської центрально­американської цивілізації майя, яка несподівано зникла зі своїх вишуканих міст на межі 830 року н. е.

Але попри те, що пророцтв стосовно цього несподіваного фіналу вони не залишили, не засвідчивши, таким чином, свого дару до яснобачення, «жовта преса» взяла це завдання на себе: мовляв, обрив календаря майя саме на 21 грудня 2012 року нібито вказує, що цього дня буде… кінець світу. Причому ті видання, які спеціалізуються на «сенсаціях», і надалі невтомно тиражують цю гіпотезу навіть після доволі слушних контрарґументів щодо неї з боку науковців. А ті доволі логічно припускають, що майя просто могли не продовжити свого календаря після завершення в ньому одного з його циклів. Невже того мало, що вони склали той календар аж на 1,5 тис. років наперед?!

Та позаяк деякі мас-медіа й далі вперто лякають легковірного читача, науковці Національного інституту антропології й історії Автономного університету Мексики «перетрусили» передбачення майя ще раз — про всяк випадок. І встановили, що насправді 2012-го ті очікували повернення свого бога війни й родючості, котрий, як уважалося колись у Центральній Америці, уже сходив на Землю на початку «цієї ери».

Але одна з леґенд майя обіцяє, що відтоді почнеться «ера змін», народяться діти Білого Ягуара з різним кольором шкіри, які повернуть людей до любові, світла й прадавніх коренів. А науковець Родріго Льєндо з уже згаданого інституту запевнив: «Майя ніколи не стверджували, що 2012 року буде велика трагедія чи загибель світу. Вони так не вважали. Такий апокаліптичний погляд на історію — це щось, що визначає нас як людей Заходу».

Майя писали й про 4772 рік

Дослідник Микола Грубєєв з Університету Бонна (Німеччина) це підтверджує: «Кожен, хто проаналізує ієрогліфи цього прадавнього народу, переконається у відсутності в їхніх письменах попереджень про неминучий ґлобальний катаклізм, від якого нібито постраждає планета. Ще один науковець — Свен Ґронемейер з Університету Ла Тробе (Австралія), розшифровуючи «коди» календаря майя, теж дійшов висновку, що 21 грудня 2012 року вони сподівалися аж ніяк не загибелі всього живого, а, навпаки, своєрідного «другого народження» свого народу, переходу на новий рівень.

Мексиканський археолог Альфонсо Моралес також переконаний, що майя не пророкували апокаліпсису 2012-го, а лише фіксували «строго циклічний феномен». І пояснює: «У філософії майя початок і кінець сприймалися як єдине ціле. Інакше кажучи, вони не відділяли життя від смерті, оскільки одне ставало витоком іншого. Тому пророкування майя зовсім не означають, що всьому настане край».

Водночас зі всіма цими дослідниками солідаризуються потомки прадавніх майя — старійшини племені в Ґватемалі: «Кінець світу — цілковито західний міф». Позаяк календар нічого не говорить про загибель планети, і відповідний «прогноз» у ньому означає всього лише те, що, згідно з віруваннями древнього народу, завершується певний часовий період.

Тож Порфіріо Лобо, президент Гондурасу, пояснив під час запуску годинника зворотного відліку: «Про дату 21 грудня 2012 року сказано чимало. Вона символізує кінець ери, кінець цивілізації майя. Потім розпочнеться нова ера — миру й надії. Причому триватиме вона щонайменше до 4772 року. Адже саме про цю дату йдеться в одному з написів у місті майя Паленке.

Істерію нагнітають… будівельники

Утім, цілком можливо, обрив календаря майя саме на 21 грудня 2012 року насторожив «фаталістів» ще й тому, що якраз цього дня, за інформацією деяких астрономів, Земля й Сонце опиняться на одній прямій із центром нашої галактики. Приміром, Ігор Павловець, академік Міжнародної академії енерґоінформаційних наук, розповів: «Сатурн, Юпітер, Марс і Земля вишикуються в одну лінію. Подібні паради планет бували й раніше. Але цього дня вишикуються в ряд і планети інших зоряних систем, утворюючи пряму від центру галактики. Це означатиме перехід Всесвіту в іншу систему». Натомість Іван Крячко, завідувач Лабораторії методологічного й інформаційного забезпечення астрономічної освіти та науки, заспокоює: «В одну лінію планети не вишикуються ніколи».

А от скептики пояснюють, що істерію з приводу обриву календаря майя роздмухують… будівельні фірми, які споруджують бункери для тих, хто прагне врятуватися від Апокаліпсису. За даними американських компаній Northwest Shelter Systems і Vіvos, останніми місяцями ринок бункерів у США зріс на 60 %. У Росії охочі також платять по 80 тис. руб. лише за спальне місце в такому сховищі. Квартира ж у такому підземному будинку коштує майже 3 млн руб.

Олександр Лактіонов, менеджер із продажу такої нерухомості, розповів, що вона «убезпечена від наслідків ядерної зими, за винятком прямих попадань, і протягом шести місяців це житло може проіснувати в автономному режимі». У такому бункері є живі куточки, кімнати відпочинку, бібліотеки, кінозали й навіть… телевізор. Хоча звідки в таких умовах візьметься телебачення?

У Всесвітній мережі вже з’явилися оголошення й про підземні будинки в Україні — із «помешканнями» для сім’ї з чотирьох осіб під землею на 40 кв. м із системою очищення повітря, автономною каналізацією, водопостачанням і електрикою. В’ячеслав Лисенко, директор однієї з компаній, яка споруджує це «житло майбутнього», зазначив: «Ми почали займатися бункерами з минулого року, це — новий затребуваний напрямок, і в нас уже є потенційні замовники. Ви ж бачите, що твориться в нашому світі?» Справді, чому б не заробити ще й на цьому?.. Але сховатися під землю може собі дозволити не кожен українець. Оскільки земельна ділянка чи приватний будинок із підвалом коштує 30—120 тис. USD.

Таку цінову вилку пан Лисенко пояснює різними рівнями сховищ: «Є з такою функцію, як фільтрація повітря (люди пішли на 1—2 доби), а є з реґенерацією повітря, яка стоїть на підводних човнах, там можна жити до двох місяців. Від цього й залежить вартість цього житла».

Хоча навряд чи його мешканці завезуть туди стільки їжі й питва, аби того вистачило надовго… Адже коли кореспонденти київської газети «Сьогодні» розшукали через Інтернет двох харківських виробників бункерів, то з’ясувалося, що один із них пропонує безпечне життя під землею всього на кілька місяців, інший — на півроку. Вочевидь, покупці підземних квартир навряд чи замислюються над тим, чи є сенс вірити такому трактуванню календаря майя, хоча би з огляду на те, що на нашому віку ми пережили вже таки чималенько «передбачених кінців світу». Тим більше що фахівці-«дешифратори» не знайшли там жодних пророцтв Апокаліпсису.

Переноситься на 3036-й

А може, варто взяти до уваги й таку новину, що науковці національного університету «Острозька академія» на Рівненщині розшифрували ще одну дату кінця світу? Її вони виявили під час дослідження творів відомого польського астролога, математика та філософа Яна Лятоша, який1594 року вирахував, що життя на планеті Земля припиниться 3036-го. Петро Кралюк, доктор філософських наук і проректор національного університету «Острозька академія», із цього приводу зауважив: «Ян Лятос у праці «Прогностікон» зробив низку передбачень на основі астрономічних розрахунків. Він пророкував воєнний успіх Персії в боротьбі проти Османської імперії на початку ХVII ст. Також прогнозував перемогу Священної Римської імперії над Османською імперією, унаслідок чого та близько 1700 року мала втратити Австрію й частину Угорщини». Нагадаємо, що, за умовами Карловицького мирного договору (1699), цей факт справді відбувся. Тож у «Прогностіконі» Ян Лятош стверджує, що після 2511 року на Землі розгорнуться катастрофічні події, описані в книзі «Апокаліпсис», а вже 3036-го станеться й кінець світу.

Аби завершити цю публікацію «на мажорній ноті», наведемо запевнення Олександру Жипи, декана фізичного факультету Бухарестського університету, члена Інституту фізики Землі й астрофізики: «Енерґія Сонця, від якої залежить життя на планеті, розрахована ще на кілька мільярдів років. І хоч існує ймовірність певного зміщення Північного географічного та Північного магнітного полюсів із Південними, це жодним чином не призведе до її руйнування. Дослідники повинні зосередити свої зусилля на вивченні ступеня впливу магнітних полів на флору й фауну Землі, а не на вірогідності прогнозів щодо виникнення катастроф, у тому числі й кінця світу».

А нам не залишається нічого іншого, як погодитися зі словами, які сказав філософ Хорхе Анхель Лівраґа Ріцци: «Страх — головний ворог духовного розвитку. Лише звільнившись від нього, ми зможемо впевнено рухатись уперед, піднімаючись усе вище й вище». Єдине, що ми можемо сьогодні провістити та побажати всім і для здійснення чого маємо докласти максимум зусиль, — це кінець того світу, у якому панує страх і фанатизм.

 Ігор Голод

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply